Kurz dojčenia a starostlivosti o bábätko

Môže byť Vašim sprievodcom prípravou na dojčenie a starostlivosťou o bábätko. Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorí majú do pôrodu kratší čas. Prebieha intenzívnou formou jeden deň.

Je súčasťou nášho intenzívneho kurzu prípravy na pôrod a príchod bábätka, ktorý môžete absolvovať celý, alebo si vybrať len jeden deň.

Kurz dojčenia a starostlivosti o bábätko:

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktoré sa chcú naučiť všetko dôležité o dojčení a starostlivosti o bábätko do jedného roka. Prebieha intenzívnou formou jeden deň. Je súčasťou intenzívneho kurzu, ktorý môžete absolvovať celý, alebo si vybrať len jeden deň.

Počet účastníkov je obmedzený na 8, aby bolo napriek skráteniu času dostatok priestoru na všetky otázky. Kurz je interaktívny – zameraný nielen na informácie, ale aj na praktické zručnosti. Tie si môžete vyskúšať na bábikách. Všetky informácie získate aj v písomnej podobe, aby ste sa k nim kedykoľvek mohli vrátiť.

Termín kurzu: v tejto chvíli kurz nemá termín, predpokladáme ho na jar (apríl – máj 2017). V prípade záujmu môžete využiť individuálnu konzultáciu pred pôrodom. 

Program kurzu  9:00 – 16:30

 1. Dojčenie – účasť partnerov alebo babičiek vítaná

  príprava na dojčenie, polohy pri dojčení, správne priloženie a predchádzanie poraneniu bradaviek, výživa dojčiacej matky, podpora tvorby mlieka, najčastejšie problémy a prevencia

 2. Príprava na bábätko, starostlivosť a život s bábätkom – účasť partnerov vítaná

  výbavička pre bábätko, život s bábätkom: tíšenie, zdvíhanie, nosenie, obliekanie, kúpanie…

Cena: 65€ za stretnutie pre tehotnú, účasť partnera je vítaná, zadarmo a nie je podmienkou.

Kurzy sa konajú v Centre pre rodinu Kvapka

Kto vás bude kurzom sprevádzať :


Mgr. Mária Kopčíková

Poradenská psychologička a laktačná poradkyňa

Program kurzu:

Dojčenie

 • príprava pŕs na dojčenie,
 • pôrod a dobrý štart dojčenia, podpora bondingu po pôrode
 • polohy pri dojčení,
 • výživa dojčiacej matky,
 • podpora tvorby mlieka
 • najčastejšie problémy s rozbiehaním laktácie v pôrodnici a ako ich riešiť
 • ako viem, že moje dieťa má dostatok mlieka

Starostlivosť o bábätko

 • prvé dni s novorodencom v pôrodnici a doma – ako sa na seba naladiť a vnímať svoje potreby
 • každodenná starostlivosť o dieťatko – kúpanie, obliekanie, prebaľovanie
 • spánok a režim dieťatka,
 • správna manipulácia s bábätkom – ako dieťatko zdvíhať, nosiť, ukladať na spánok
 • vaše otázky

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne, ktoré zaplatia v stanovenom termíne stanovený poplatok. Tento poplatok slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzu. V prípade, že nebudete môcť na kurz nastúpiť zo zdravotných dôvodov (hospitalizácia, predčasný pôrod), na základe predloženia lekárskeho potvrdenia (od lekára gynekológa) vám poplatok vrátime. V prípade, že na kurz nastúpite, ale ho nedokončíte, poplatok za neabsolvovanú časť nevraciame. Ďakujeme, že chápete, že v takom prípade už nemôžeme Vaše miesto obsadiť náhradníkom. Partnerom sa pre účely našich kurzov rozumie otec dieťaťa, ktorý má byť pri pôrode. Uhradením poplatku vyjadrujete svoj súhlas s podmienkami účasti na kurze.

You may also like...