Nosím, nosíš, nosíme

Nosím, nosíš, nosíme – alebo ako skrotiť babyšatku. Na kurze sa dozviete prečo je také dobré nosiť a čo to prináša do života mame a dieťatku. Tiež si zhrnieme a prakticky ukážeme aké pravidlá je dobré pri nosení dodržiavať. Naučíme sa dva základné úväzy vhodné od narodenia.

Nosím, nosíš, nosíme – alebo ako skrotiť babyšatku

Najsprávnejšie miesto pre dieťatko je v náručí jeho mamy. Keď sa narodí, očakáva, že to, čo zažilo doteraz v brušku bude pokračovať. Deti majú skrátka radi istoty :). Potrebujú to isté teplo, známe zvuky, vône, hranice, bezpečie. Nosenie v šatke je výborný spôsob ako dieťatku tieto potreby napĺňať a mať pri tom obe ruky voľné.

Centrum pre rodinu Kvapka Vám prináša kurz viazania babyšatiek

Na kurze sa dozviete prečo je také dobré nosiť a čo to prináša do života mame a dieťatku. Tiež si zhrnieme a prakticky ukážeme aké pravidlá je dobré pri nosení dodržiavať.

Naučíme sa dva základné úväzy vhodné od narodenia. Jeden s bábätkom nazvislo a druhý v “kolíske” v ktorom sa dá dieťatko skvelo nadojčiť. Podľa potreby (ak bude dostatok času) si môžeme ukázať aj ďalšie praktické úväzy (napr. na bok či na chrbát).

Môžete si obzrieť a vyskúšať rôzne druhy šatiek a ergonomických nosičov.

Bude tiež priestor na otázky ktoré k noseniu detí máte.

Na kurze sa budeme učiť viazať do šatiek najskôr bábiky, keďže bábätká zvyčajne neznášajú dobre, keď su viazané a v zápätí zase rozviazané. Je vhodné mať pri dieťatku sprevádzajúcu osobu, ktorá sa mu bude chvíľku venovať, kým sa budeme učiť jednotlivé úväzy (toto nie je podmienkou účasti) Ku koncu bude podľa vlastného uváženia samozrejme aj šanca uviazať si šatku s vlastným dieťatkom.

Tentokrát špecialita navyše – Ako odnosiť dieťatko v šatke v zime

Bábiky aj šatky budú k dispozícii. Vlastné šatky a nosiče sú vítané (čím viac druhov, tým lepší prehľad) aj keď samozrejme najlepšie je skrotiť práve šatku, ktorú budeme používať. Pohodlne sa oblečte a vyzbrojte optimizmom.

Termín:

13. 9. 2017 

Čas konania:

9:00 – 11:30

S kým?

Mgr. Miroslava Hašková, poradkyňa nosenia (latkovky.sk) a mama dvoch odnosených detí, Bc. v odbore fyzioterapia.

Pre koho je kurz určený:

Kurz je vhodný pre mamy, ktoré sa rozhodujú alebo rozhodli svoje deti nosiť , vrátane mám v očakávaní dieťatka (najlepšie až v čase, keď už sa jeho príchod blíži, aby naučené nestihlo byť zabudnuté).

Miesto konania: Centrum pre rodinu Kvapka, Bratislava – Polianky 5.

Maximálny pocet úcastníkov: 7 (+ deti a sprevádzajúce osoby – tieto však nie sú „povinné“). Kurz otovríme pri minimálnom počte 5 prihlásených účastníkov.

Cena:

27 € (sprevádzajúca osoba v cene), pre účastníkov niektorého z našich kurzov rodičovstva je cena 25€.

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze:

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne, ktoré zaplatia poplatok v stanovenom termíne. Tento poplatok je nevratný a neprenosný na iný termín kurzu. Slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. Ďakujeme, že chápete, že v prípade vášho nedostavenia sa na kurz, oznámenia o neúčasti v lehote kratšej než 48 hodín je komplikované kurz rušiť, presúvať alebo hľadať náhradníkov. V prípade vašej choroby akceptujeme, ak za seba pošlete náhradníka, iného člena rodiny, či kamarátku.

You may also like...