Vyšetrenie školskej zrelosti – počas pandemických opatrení

Aktuálna situácia na Slovensku nám umožňuje len veľmi zľahka predikovať, kedy sa vrátime do „bežných koľají“. V našej ambulancii aktuálne pracujeme v režime OTP, ponúkame ako diagnostické, tak terapeutické služby.

Týka sa to aj škôl, školských zariadení a nástupu detí do prvého ročníka ZŠ. Pokiaľ máte v rodine dieťa, ktoré by malo v septembri 2022 nastúpiť do základnej školy, možno v tomto čase potrebujete overiť jeho/jej schopnosti a danosti pre tento významný životný míľnik. Ako rodič môžete mať pocit, že vaše dieťa je šikovné, zručné, výrečné. Prípadne naopak, môžete zvažovať, či naozaj zvládne všetky nároky kladené na malých prváčikov. Pre vstup do školy je dôležitých mnoho iných vecí.

Samotné testy môžu rodičom odhaliť rôzne súvislosti – informácie

Načo je dobré testovanie školskej spôsobilosti a ako sa realizuje?

V našej ambulancii aktuálne vykonávame diagnostiku školskej spôsobilosti. Vaše dieťa môžete na diagnostiku prihlásiť vyplnením tohto formulára alebo mailom na kopcikova@dietaaja.sk. Budeme vás kontaktovať pre čo možno najskorší termín. Termíny budú k dispozícii cca od februára 2022.

V prípade záujmu o predčasné zaškolenie dieťaťa si prosím na škole, kam plánujete vaše dieťa zapísať, vopred overte aktuálne potrebné náležitosti (s ohľadom na pandemickú situáciu – akceptáciu správy zo zdravotníckeho zariadenia).

Mária Kopčíková,  Testovanie školskej spôsobilosti

Môže sa Vám ešte páčiť...