Letný denný tábor NARNIA v Devínskej Novej Vsi

Už po tretí raz sa v devínsko-novoveskej farnosti uskutočnil denný tábor. Pre deti ho pripravilo OZ Gaudete Devínska Nová Ves v spolupráci s Centrom pre rodinu Kvapka. Tento rok sa na jeho príprave a realizácii podieľalo 24 dobrovoľníkov, študentov stredných a vysokých škôl, ale aj pracujúcich, ktorí už tradične prispeli skvelými nápadmi a deti previedli čarovným príbehom Narnie.

Podpora spoločenstva

Je úžasné, že sa vie dať dokopy skupina mladých ľudí, ktorí by mohli v lete niekde brigádovať a zarábať alebo len tak proste niekde oddychovať, či ľudí, ktorí si kvôli táboru vyčerpajú svoju dovolenku a rozhodnú sa svoj čas využiť pre deti. K dospeláckym animátorom tento rok opäť pribudli i staršie deti, ktoré boli tak trochu na polceste – pomáhali s prípravou, vyrábali kulisy či kostýmy a počas tábora sa venovali menším deťom, mali svoj diel zodpovednosti, no zároveň si ešte mohli užiť tú detskú hravosť 🙂 Veríme, že táto skúsenosť ich bude motivovať k ďalším aktivitám, možno venovaných deťom, možno nejakým iným – prospešným pre naše spoločenstvo.

Vďaka takémuto počtu animátorov sme tento rok opäť mohli zvýšiť počet účastníkov tábora, ktorých bolo nakoniec 46. Boli to deti vo veku 5 – 14 rokov, medzi nimi i deti z rodín, ktoré si bežné tábory veľmi dovoliť nemôžu, či deti z viacerých mnohodetných rodín.

I tento rok bolo táboru dopriate krásne počasie (14. – 18. 8. 2017), takže sme v podstate všetok čas strávili pri hrách vonku, či na putovaní za zaujímavými miestami. Navštívili sme aj bratislavskú ZOO a hrad Devín.

Témou tábora bola tento raz NARNIA. Deti sa v zostručnenej podobe zoznámili s hlavnými hrdinami, deťmi Edom, Luciou, Zuzanou a Petrom, faunom Tumnusom, Bobríkovcami, kráľovnou Jádis a Aslanom. Príbehom deti postupne prevádzali scénky, umocnené zaujímavými kostýmami a nasadením hercov.

Cez tento príbeh sme chceli poukázať na také vlastnosti, ako sú chrabrosť, spravodlivosť, láskavosť, či statočnosť. Deti podstupovali rôzne úlohy, aby preukázali alebo získali tieto vlastnosti.

Ďalším našim cieľom bolo vytvoriť priestor na spoločné trávenie voľného času detí počas prázdnin. Chceli sme združiť a aktivizovať mladých ľudí, ktorí žijú v Devínskej a stretávajú sa s menšími deťmi počas rôznych aktivít (napr. na nácviku spevokolu a pri voľnočasových aktivitách priebežne počas roka). Verím, že aj tento cieľ sme naplnili.

Zo spätných väzieb rodičov:

„Ja len chcem napísať, že moji synovia prichádzajú domov spokojní a nadšení. Mne sa páči, že všetky aktivity sú formou úloh, poslaní, poučení. Týmto Vám chcem poďakovať, že ste pripravili tak bohatý program a deti odchádzajú naplnené zážitkami.“ B.G.

„Ešte raz veľká vďaka! Za to, že robíte tábor v DNV. Za čas, čo tomu venujete. Za vôľu. Za ochotu. Za prístup. Za zážitky, ktoré náš syn vďaka vám má. Za skúsenosť. Celému oficiálnemu aj neoficiálnemu tímu.“

„Ešte raz srdečne ďakujeme za čas a energiu, ktoré ste venovali našim deťom, z tábora boli obaja nadšení a tešia sa na ďalší rok.“

Tábor sme realizovali vďaka láskavej podpore a otvorenosti:

MČ Devínska Nová Ves, ktorá poskytla dotáciu v rámci svojich sociálnych aktivít.

  Magistrát hl. mesta Bratislavy, v Grantovom programe hlavného mesta SR Bratislavy pre voľný čas, šport a sociálne aktivity.

Farnosť DNV, ktorá nám poskytla priestory F-centra.

Finančné dary viacerých súkromných osôb.

Vďaka tejto podpore sme mohli znížiť poplatok za účasť na tábore na minimum a umožnili sme aj účasť deťom z rodín, ktoré nemajú veľa finančných prostriedkov zdarma. Všetci animátori sa deťom venovali bez nároku na finančnú odmenu.

Fotogaléria

Nahliadnite, ako nám na tábore bolo.

Mária Kopčíková

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Chcete osloviť niekoho z nášho tímu? Potrebujete pomoc? Chýbajú vám ešte nejaké informácie? Tu sú otázky, ktoré dostávame najčastejšie.

...

Aktuálne informácie (9. 7. 2021): Aktuálne v našej ambulancii pracujeme v obmedzenom – dovolenkovom režime. Odpoveď na svoj email očakávajte...

Aj my sme prijímateľom 2% z daní a budeme vďační, ak sa rozhodnete našu činnosť podporiť práve takto.

...