Maľovanie

Vodovky krásne vysvetľujú princíp miešania farieb, sú značne nepredvídaťeľné v rozpíjaní (čím trénujú malých perfekcionistov) a dávajú veľké plochy pekných jasných farieb.

Maľovanie

Vodovky (akvarel) v rukách detí vzbudzujú rešpekt, hlavne pre perspektívne škody na majetku;-). Ale ak sa raz do tohoto odvážneho dobrodružstva pustíte, budete mať z neho čoskoro radosť. Vodovky predsa krásne vysvetľujú princíp miešania farieb, sú značne nepredvídaťeľné v rozpíjaní (čím trénujú malých perfekcionistov) a dávajú veľké plochy pekných jasných farieb.

Základné zásady práce s akvarelom

  • Kúpte kvalitné farby. Odporúčam veľké od koh-i-nooru, s ktorými sa aj malým deťmi bude dobre pracovať.
  • Kúpte kvalitné štetce. Teraz nemyslím profesionálne štetce, kde jeden stojí aj 10€, ale na druhej strane štetce s desiatimi plastovými štetinami sú vyhodené peniaze. Chce to prírodné vlákno, otestovať, či ešte nepoužité nepúšťajú chlpy, špička by mala držať spolu (nie rozstrapkaná) a hrúbka skôr stredná až veľká. Jemné štetce pre väčšie deti, drobci majú „ťažkú“ ruku.
  • Výkresy si skôr rozrežte na menšie formáty (A5, A6), ale dajte možnosť voľby.
  • Skúste deti naučiť základné zákonitosti: namočiť štetec – dať do farby – malovať – vymyť alebo zvlhčiť štetec. Nedrieť suchým štetcom. Nešpiniť farbu.
  • Počas maľovania meňte deťom často vodu, aby nešpinili farbu nevymytým štetcom.
  • Po domalovaní štetec dobre umyte od farby a vyformujte špičku, nikdy ich špinavé nenechajte stáť chlpom vo vode alebo zaschnúť.

Čo sa dá vyskúšať

  • mokré v mokrom ak chcete vyskúšať, ako sa správajú jednotlivé farby vo vode, ako sa miešajú farby, ideálne je celý papier namočiť do vody, prípadne následne ešte zvlhčovať. Ak by ste namočili papier len z jednej strany, bude sa pri vyschýnaní skrúcať.
  • maľovanie rukami
  • maľovanie voskovkami

Prajem dobrú zábavu!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Ako zabaviť dieťa doma? Je jar. Táto jar je výnimočná tým, že v nej oplývame časom. Zrazu je toho času...

Karanténne odporúčania v Bratislave bežia piaty deň, postupne sa sprísňujú na celom Slovensku aj v okolitých krajinách. Vyrovnávanie sa so...

Vodovky (akvarel) v rukách detí vzbudzujú rešpekt, ale ak sa raz do tohoto odvážneho dobrodružstva pustíte, budete mať z neho...