Maľovanie rukami

Vodovky (akvarel) v rukách detí vzbudzujú rešpekt, ale ak sa raz do tohoto odvážneho dobrodružstva pustíte, budete mať z neho čoskoro radosť. Je to dobrý začiatok rozvíjania grafomotoriky u detí.

Maľovanie rukami

Vodovky (akvarel) v rukách detí vzbudzujú rešpekt, hlavne pre perspektívne škody na majetku;-). Ale ak sa raz do tohoto odvážneho dobrodružstva pustíte, budete mať z neho čoskoro radosť.

Maľovanie prstami alebo pomalovanie celej ruky je často pre deti jednoduchšie, pretože sa nemusia učiť ovládnuť žiadny nástroj a pracujú priamo s rukou. Otlačky ruky zároveň dávajú informáciu o tvare môjho tela.

Táto aktivita spravidla končí s dieťaťom v sprche a nikdy ju nerobde deň pred dôležitou návštevou, farba potrebuje svoj čas aby opustila telo;-)

Základné zásady práce s akvarelom

Čo sa dá vyskúšať

  • Štetcom pomaľujte ruku viacerými farbami.
  • Ak odtlačok ruky urobíte sama, môže z toho vzniknúť veľmi pekný obrázok – darček.

Prajem dobrú zábavu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Ako zabaviť dieťa doma? Je jar. Táto jar je výnimočná tým, že v nej oplývame časom. Zrazu je toho času...

Karanténne odporúčania v Bratislave bežia piaty deň, postupne sa sprísňujú na celom Slovensku aj v okolitých krajinách. Vyrovnávanie sa so...

Vypočítavanky, riekanky, pesničky… Väčšinu sme úspešne zabudli od čias škôlkarských. S deťmi však znova treba oprášiť staré znalosti, pretože nie...