Naše kurzy očami účastníčok

Alebo čo nám prišlo mailom po ukončení kurzu. Všetky spätná väzby sú nám vzácne a ďakujeme za ne.

Naše kurzy očami účastníčok

kurz pre tehotné - príprava na bábätko Milé dievčatá, keď som prišla do vášho kurzu, prišla som ako budúca mama, ktorá vedela, že pôrod strááášne bolí a že treba správne dýchať:)
To boli moje jediné a dosť „chudobné“ poznatky a to nehovorím o šestonedelí a o opatere malého stvorenia po nom…
Priznám sa, že prvú hodinu kurzu, keď ste nás zahrnuli tým množstvom informácií som prepadla hystérii, že toto ja nemám šancu zvládnuť a chvíľu mi trvalo kým som sa sa ukľudnila.
V pôrodnici som ďakovala „tým hore“, že ma osvietilo a absolvovala som váš super kurz, mimochodom s veľmi príjemnou atmosférou:)
Postupne sa mi vybavovalo všetko, čo sme spolu prebrali a ja som si uvedomila, že všetko prežívam bez stresu, ktorý by som za iných okolností určite mala. Hoci som nakoniec musela porodit cisárskym rezom, začala som dojčiť bez velkých problémov, pretože som postupovala presne podľa vašich rád a niektoré mamičky na oddelení mi mohli len ticho závidieť.
Som vám veľmi vdačná, pretože nebyť vás neviem, neviem, či by som bola taká vysmiata:) takto som bola pripravená na pôrod, a aj obdobie po ňom s mojim synčekom bol pre mňa veľkým zážitkom. Zdraví vás fanynka OZ Kvapka,
Peťa Polnišová

Uvažovala som, či podobné informácie nezískam z bežne dostupnej literatúry.

Informácie v knihách a na nete sa často líšia a niekedy aj rozchádzajú, tiež je ťažké dostať tak ľahko odpovede na konkrétne otázky a váš kurz mi ponúkol dobrý výcuc toho najdôležitejšieho, aj s možnosťou dostať odpovede, ktoré by som inak hľadala v tom internetovom megapriestore len ťažko.

Keby som to mala povedať v pojmoch pred a po:

pred – matná predstava o tom, čo pôrod obnáša, dominuje strach a pocit opustenia / po – konkrétnejšia predstava o tom, čo ma možno čaká aj so sadou metód ako to zvládnuť čo najlepšie, oveľa menší strach.

pred – matna predstava o tom, ze chcem kojiť/ po – konkrétne argumenty prečo je to tak dobré a konkrétne postupy v tom, ako to dosiahnuť a nevzdať sa predčasne.

pred – žiadne zaoberanie sa témou šestonedelia/ po – vedomie svojich možných potrieb a možnosti po pôrode – lepšia kompetencia rozhodnúť sa, čo si v tom období želám a čo nie.

pred – ani potuchy, ako sa vlastne starať o dieťa – malá sebadovera v tom, či budem vedieť, ako ho vôbec chytiť, prebaliť, umyť../ po – prakticka ukážka ma ubezpečila, že to je niečo, čo sa naučím pomerne rýchlo, že dieťa nie je sklenená bábika a ja nie som drevo a že to môžme zvládnuť.

Jitka

Monika Hilmerová na našom kurzeĎakujem za váš vynikajúci kurz, ktorý ste viedli zaujímavo a obsažne, takže som sa mohla tešiť na príchod môjho dieťaťa s tým, že som pripravená a vopred oboznámená so všetkým dôležitým čo sa týka prípravy na pôrod a šestonedelie.
Tiež som bola mimoriadne spokojná s kurzom, ktorý ste viedli spolu s pediatričkou a venoval sa téme bežných detských chorôb a spôsobom ich domáceho ošetrenia.
Myslím, že som na týchto kurzoch získala cenné poznatky a dôležitý  vnútorný pocit sebadôvery, že zvládnem v pokoji to, čo bude odo mňa materstvo vyžadovať, takže vám veľmi za tieto kurzy ďakujem.
Želám vám ďalšie spokojné budúce mamičky a oteckov, lebo bolo veľmi milé, ale aj osožné, že ste oteckov zo svojho kurzu nevynechali a venovali sa aj ich novej úlohe, ktorá ich príchodom dieťaťa čaká.
Ešte raz všetko dobre prajem a ďakujem!
Monika Hilmerová

Mne sa kurz aj veľmi páčil aj veľmi zišiel. Najmä papiere o kojení a šestonedelí a starostlivosti o bábo som už precitala nespočetne krát.
Karolína

Mne sa páčilo najmä to, že ste si dali tú námahu a všetky preberané témy ste prehľadne spracovali do textovej (a obrázkovej) podoby a vždy nám poskytli materiály z absolvovaného sedenia – ja si myslím, že by som zaručene 80% vecí zabudla hneď na druhý deň a takto som sa mohla k mnohým veciam ešte niekoľko krát vrátiť (papiere som si brala aj do pôrodnice) – páčilo sa mi úvodné relaxačné cvičenie – bol to príjemný začiatok hodiny, aj keď to ukrojilo z vymedzeného času
Monika

Viackrát v pôrodnici mi došlo, ako dobre, že som „podkutá“ z kurzu.
Natálka

Podľa mňa to bolo vyvážené – naše zážitky a prežívania s informáciami od vás.
Super bolo, že atmosféra bola úplne otvorená a mohla som sa pýtať kedykoľvek alebo niečím prispieť.
Dni PO a čo pomohlo – Mary ty samotná, že si bola na telefóne, podporovala ma, radila a pomáhala mi. To že si mi pogratulovala, ako krásne som dokázala laktáciu rozbehnúť po sekcii sama.
To bola jedna z mala svetlých vecí, čo som v tom období zlých sprav počula. a tiež to, keď sme preberali režim už doma a že je ten chaos, stres a panika úplne normálna a u všetkých 🙂
Katka

Za môjho partnera i za seba by som Vám chcela povedať, že s kurzom sme boli veľmi spokojní. Vždy som sa dozvedela niečo nové a aj teraz sa často krát vraciam k podkladom, ktoré ste nám dali.
Je tam veľa zaujímavého a poučného. Ak som už medzičasom na niečo zabudla môžem sa k tomu vrátiť. K otázke koľko mi to pomohlo pri a po pôrode sa Vám budem môcť vyjadriť až v marci. 🙂
Silvia

Napriek pomerne krátkemu času na jednu tému ste nám dali priestor sa pýtať a hovoriť o svojich pocitoch a prežívaní.
Čo sa mi páčilo, lebo pokiaľ človek nemá okolo seba veľa kamarátok a rodiny, čo už ma deti resp. čaká bábätko, tak sa nemá veľmi kde diskutovať o bábätkovských témach.
Ďalšia vec, čo sa mi páčila, že som z kurzu neodchádzala ani raz s pocitom vystresovania, čo ťažké ma čaká a ako to bude bolieť, ale skôr pohody a pocitom, že sa to dá zvládnuť.
Katka

Na zaver by som Vám chcela poďakovať za cenne informácie, ktoré som získala na kurze a vďaka ktorým sa cítim oveľa kľudnejšia a pripravenejšia na to, čo ma čaká.
Myslím, že svoju prácu robíte vynikajúco (srdcom), možno preto sa mi Váš kurz zdal nezabudnuteľný a prínosý 🙂
Júlia

Nechcem sa opakovať, ale ešte raz veľmi pekne ďakujem za informácie, ktoré ste nám v rámci kurzu poskytli. Obaja s manželom sme skonštatovali, že sme na pôrod a veci, ktoré sa v procese diali, boli dobre pripravení, boli sme nastavení na prirodzenosť, s ktorou sa to odohrávalo a určite aj preto to bol pre nás veľmi krásny a obohacujúci čas. a mam neskutočnú radosť, že sme boli aktívni všetci traja (bábätko, mamina i ocinko), každý svojim dielom a že naše predstavy o pôrode boli plne rešpektované.
Mária

Dobrý deň,
chcela som vám len poďakovať za váš kurz. Je mi úprimne ľúto, že som nemala možnosť absolvovať niečo také ešte pred narodením môjho syna, ale zas vtedy ste ešte asi podobné aktivity len plánovali…
Som veľmi veľmi spokojná s úrovňou kurzu aj s informáciami, ktoré ste podávali… bola som naozaj milo prekvapená, koľko názorov sme mali rovnakých a koľko informácii po selekcii sme zhodnotili podobne.
Ďakujem vám a veľmi vám držím palce, aby sa vám darilo…. ak to bude možné, budem moje priateľky prvorodičky posielať k vám:))
Saška

Dobrý deň,
by som sa Vám najprv poďakovala, za veľmi praktický kurz v príjemnej atmosfére 🙂
Manžel vždy čakal čo sme v daný deň preberali a ja začínam mať pomaličky pocit, že som pripravená na deň D a z časti na veci, ktoré prídu potom 🙂
Silvia

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...