Online workshop – Máme predškoláka

Tento workshop je určený rodičom budúcich prváčikov. Ak máte aktuálne pocit, že neviete ako s vašim predškolákom pracovať, či je na školu pripravený/á, ak riešite, čo môžete spraviť pre jeho/jej dobrý začiatok v škole, ako sa pripraviť, čo nakúpiť, čo docvičiť – proste ako najlepšie využiť čas do nástupu do školy, pridajte sa k nám!

Prečo sa pripojiť:

Väčšina detí sa do školy teší, rodičia sa ich snažia motivovať. Tušia, že to bude iné, než v škôlke, ale zrejme si to úplne nevedia predstaviť. Tento rok nie je štandardný. Deti neabsolvujú predškolskú prípravu plnohodnotne, mnohé ani neabsolvujú testovanie šk. zrelosti, posúdenie prípadnej vhodnosti odkladu šk. dochádzky alebo potreby stimulácie niektorej zo zložiek predškolskej pripravenosti.

Aby naše deti prešli  prechodom od hrania sa k učeniu plynule a bez väčších problémov, mohli by sme im ako rodičia pomôcť, pripraviť ich na to, urobiť si taký predškolácky tréning.

Prečo sa s dieťaťom pripravovať na školu?

Jednoducho povedané – aby ste nemali ťažkú jeseň … teda čo sa školy a vášho potomka týka … Tempo, ktorým v dnešnej dobe beží práca v prvom ročníku, je vysoké a niekedy stačí „nestíhať“ a môžu sa prejaviť väčšie problémy (dieťa síce píše pekne, ale pomaly, nestíha sledovať aj svoju ruku, aj to, čo hovorí pani učiteľka … ).

Preto je na mieste pripravovať sa na školu aj doma, hrou, nie zamerať sa na výkon, aby si dieťatko počas predškoláckeho roku zvykalo na väčšiu záťaž, rýchlejšie tempo a rozmanitosť zadaní.

Na našom online workshope sa dozviete:

  • Vývinové zákonitosti (na čo je dieťa pripravené a na čo nie).
  • Čo by dieťa malo vedieť pred vstupom do školy (v rôznych oblastiach).
  • Ako môžem pomôcť môjmu dieťaťu rozvíjať jednotlivé oblasti.
  • Čo môžete urobiť, ak máte podozrenie na nedostatky v jednotlivých oblastiach (dieťa zle drží ceruzu, má problém v zrakovom vnímaní, v sluchovom rozlišovaní) – intenzívna práca s dieťaťom v predškolskom veku.
  • Praktické pomôcky – na čo sa zamerať pri ich výbere (a či vôbec nejaké treba).

S kým?

Mgr. Mária Kopčíková

Psychologička, lektorka. Jej záujmom je, okrem iného, problematika predškolského a mladšieho šk. veku. S jej príspevkami na túto tému sa môžete stretnúť u nás, v sekcií Problémy v škôlke a škole alebo aj na portáli www.rodinka.sk

Termín a spôsob realizácie

Termín konania: momentálne nemá termín, v prípade záujmu nás kontaktujte (17:00 – 19:00)

Workshop realizujeme pomocou aplikácie ZOOM (je to interaktívny spôsob, účastníci sa navzájom vidia, počujú, môžu klásť otázky, je možné sledovať videá a prezentáciu).

Minimálny počet účastníkov: 4

Prihlásenie:

Prihlásiť sa môžete tu:   Na základe vašej prihlášky Vám pošleme ďalšie informácie ako ku platbe za workshop, tak aj k organizácií workshopu samotného.

Cena:

Vyššia cena zahŕňa zaslanie podporných materiálov, prezentácie, sumarizácie pracovných listov a videí použiteľných pri domácej práci s dieťaťom.

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne a záujemcovia, ktoré zaplatia kurzovné v stanovenom termíne. Táto suma je nevratná a slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. Uhradením poplatku vyjadrujete svoj súhlas s podmienkami účasti na kurze.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...