Masky – kreatívny workshop v arteterapii s Beate Albrich

Centrum pre rodinu Kvapka Vás pozýva na Masky – kreatívny workshop v arteterapii s Beate Albrich.

Masky – kreatívny workshop v arteterapii s Beate Albrich:

Čo môžete očakávať?

Na workshope sa zameriame na terapeutickú prácu s maskou. Pozrieme sa na jej tvorbu, hry a spoločne budeme objavovať fenomén masky.

Hra s maskami je dávny rituálny a liečivý prostriedok. Práca s maskou v terapeutickej praxi  ponúka veľa možností, vyzýva k premene, pri ktorej si klient v bezpečnej atmosfére môže vyskúšať rozličné role a s nimi súvisiace životné situácie.

V rámci workshopu si vytvoríte vlastnú sadrovú masku. Skúsenosť na sebe prepojíme s príslušnou teóriou, aby ste následne túto techniku mohli využiť vo svojej praxi. Našim cieľom bude spoločné hľadanie a experimentovanie.

Ide o kreatívnu prácu v skupine, odborné konzultácie a ukážky rôznych prístupov a techník z odboru.

Lektor: Dipl. KT Beate Albrich

Arteterapeutka, senior-lektorka psychoterapie, supervízorka EAS.

„Skôr ako lektorka sa vnímam ako koordinátorka a facilitátorka procesu, nie ako človek, ktorý vie viac. Moja ambícia je iniciovať a spoločne sa učiť.“

Pre koho je cyklus určený?

Kurz je vhodný pre záujemcov, ktorí sú motivovaní vstúpiť do kreatívneho procesu a zdieľať svoje skúsenosti s ním.

Je určený laickú verejnosť i pre pomáhajúce profesie: psychológov/ičky, liečebných a špeciálnych pedagógov/ičky, psychiatrov/ičky, sociálnych pracovníkov/ičky.

Workshop je určený psychicky stabilným, neslúži ako terapia.

Časová organizácia:

začiatok v piatok o 17:00, koniec nedeľa cca o 12:30

Termín:

22. – 24. január 2016

Organizačne:

Do kurzu bude prijatých maximálne 16 účastníkov/čiek, workshop sa otvorí, ak sa záväzne prihlási 15 osôb.
Kurz bude prebiehať v Centre pre rodinu Kvapka, Bratislava – Dúbravka.

Cena:

110 € 
(pri objednaní a úhrade dvoch workshopov súčasne, Maska a Leporelo, je cena za oba workshopy 235 €)
Zahŕňa: lektorné, základný materiál (postačujúci na prácu), prenájom miestnosti, organizáciu a asistenciu. V cene nie je zahrnutá strava, cestovné a nocľah, vlastný výtvarný materiál.

Akreditácia:

Workshop je akreditovaný Slovenskou komorou psychológov – 16 kreditmi (na požiadanie môžeme vystaviť kredity).

Prihlásenie:

Môžte sa prihlásiť na info@dietaaja.sk . Pri prihlásení uveďte prosím vaše fakturačné údaje, a to buď vaše celé meno, titul a adresu alebo názov organizácie, adresu, IČO, DIČ.

Kto je Dipl. K.T. Beate Albrich

Štúdium: dejiny umenia a divadelná veda (Nemecko), absolventka the Art Therapy College (Nürtingen).
Psychoterapeutka so zameraním na človeka (PCA garantované University of Georgia, USA), výcvik s Arno Sternem (Clolieu), akreditovaná školiteľka psychosociálnej rehabilitácie (Storm Holland) a akreditovaná supervízorka (EAS) a senior-lektorka psychoterapie a arteterapie.
Zakladateľka ateliéru EXTRAART Fokus Praha, špecializovaného na expresívne terapie na poli duševného zdravia. Spoluzakladateľka cirkusu Bombastico – projektu Focusu. Garantka prvého medzinárodného vzdelávania v dramaterapii v ČR:
Je členkou českej asociácie arteterapuetov (ČAA), Európskej asociácie supervízorov (EASC) a Etickej komisie supervízorov (ČIS), Arbeitskreis Kunsttherapie (D) a Asociácie dramaterapeutov Českej republiky (ADCR).
Špecializuje sa na oblasť duševného zdravia a komunitnej starostlivoosti, individuálnu a skupinovú psychoterapiu a arteterapiu, individuálnu a teamovú supervíziu, výcviky v psychoterapii a arteterapii. Je autorkou mnohých článkov o arteterapii.

Podmienky účasti na workshope:

Do workshopu budú zaradené iba tí záujemcovia a záujemkyne, ktorí zaplatia poplatok v stanovenom termíne. Tento poplatok je nevratný. Slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. Jeho uhradením vyjadrujete súhlas s podmienkami účasti. V prípade vašej choroby v čase trvania workshopu akceptujeme, ak za seba pošlete náhradníka/čku.

Čo sme zažili:Click to enlarge image 009-SAM_0539.JPG

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Centrum pre rodinu Kvapka Vás pozýva na workshop Aktivity s detským a adolescentným klientom v rámci individuálnej poradenskej/terapeutickej práce. Deti...

Centrum pre rodinu Kvapka a PCA Inštitút Ister Vás pozývajú na online workshop Práca s klientmi so psychotickou skúsenosťou –...

Centrum pre rodinu Kvapka Vás pozýva na workshop Základy skupinovej práce s deťmi a mládežou, ktorý je zameraný najmä na...