Náš predškolák

Tento workshop je určený rodičom budúcich prváčikov. Ak sa pýtate, čo môžete spraviť pre dobrý začiatok v škole, ako sa pripraviť, čo nakúpiť, čo docvičiť – proste ako najlepšie využiť čas do nástupu do školy, tento kurz je práve pre vás!

Máme doma predškoláka

Budúci rok v apríli pôjdete s vašim dieťatkom na zápis, kúpite školskú tašku, celé prázdniny budete odpovedať na nedočkavé otázky, kedy už bude TÁ ŠKOLA a potom to vypukne.

z cyklu Podvečery v Kvapke

S prichádzajúcou zimou sme pre Vás pripravili podvečery v našom Centre pre rodinu Kvapka venované častým témam – otáznikom rodičovstva. Tento workshop odporúčame do pozornosti  rodičov budúcich školákov alebo detí s odloženou šk. dochádzkou.

Prečo prísť:

Väčšina detí sa do školy teší, rodičia sa ich snažia motivovať. Tušia, že to bude iné, než v škôlke, ale zrejme si to úplne nevedia predstaviť. Aby naše deti prešli týmto prechodom od hrania sa k učeniu plynule a bez väčších problémov, mohli by sme im ako rodičia pomôcť, pripraviť ich na to, urobiť si taký predškolácky tréning.

Nemáme na mysli tréning ranného vstávania, rýchleho raňajkovania či obliekania (i keď aj to by niekedy stálo za námahu), ale prípravu dieťatka na prácu v škole.

Prečo sa s dieťaťom pripravovať na školu?

Tempo, ktorým v dnešnej dobe beží práca v prvom ročníku, je vysoké a niekedy stačí „nestíhať“ a môžu sa prejaviť väčšie problémy (dieťa síce píše pekne, ale pomaly, nestíha sledovať aj svoju ruku, aj to, čo hovorí pani učiteľka … ).

Preto je na mieste pripravovať sa na školu aj doma, hrou, nie zamerať sa na výkon, aby si dieťatko počas predškoláckeho roku zvykalo na väčšiu záťaž, rýchlejšie tempo a rozmanitosť zadaní.

Príprava v škôlke je často krát limitovaná počtom detí v triede, ako aj rôznym vekovým zoskupením detí. Predsa len – doma dokážete urobiť ešte viacej.

Na našom podvečernom stretnutí sa dozviete:

  • Vývinové zákonitosti (na čo je dieťa pripravené a na čo nie).
  • Čo by dieťa malo vedieť pred vstupom do školy (v rôznych oblastiach).
  • Ako môžem pomôcť môjmu dieťaťu rozvíjať jednotlivé oblasti.
  • Čo môžem urobiť, ak mám podozrenie na nedostatky v jednotlivých oblastiach (dieťa zle drží ceruzu, má problém v zrakovom vnímaní, v sluchovom rozlišovaní) – intenzívna práca s dieťaťom v predškolskom veku.
  • Praktické pomôcky – musím nechať v obchode „majland“? (nemusíte!)

S kým?

Mgr. Mária Kopčíková

Psychologička, lektorka. Jej záujmom je, okrem iného, problematika predškolského a mladšieho šk. veku. S jej príspevkami na túto tému sa môžete stretnúť aj na portáli www.rodinka.sk

Kde a kedy?

Termín konania: 5. 12. 2019 (16:00 – 19:00)

Miesto konania: Centrum pre rodinu Kvapka, Bratislava – Polianky 5.

Maximálny počet účastníkov: 12

      Tieto stretnutia sú podporené Nadáciou Tatra banky.

Prihlásenie:

Prihlásiť sa môžete tu:   Na základe vašej prihlášky Vám pošleme ďalšie informácie ako ku platbe za workshop, tak aj k organizácií workshopu samotného.

Cena:   25€

Pri účasti rodičovského páru cena 39€ pre pár.

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne a záujemcovia, ktoré zaplatia kurzovné v stanovenom termíne. Táto suma je nevratná a slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. Uhradením poplatku vyjadrujete svoj súhlas s podmienkami účasti na kurze.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...