Poštové obálky

Je to práca pre predškolákov a školákov, pre menšie deti by to asi bolo príliš náročné, ale myslite na to, čo povie babička, keď dostane takýto nádherný list!

Potrebujeme:

  • farebné papiere,
  • nožničky,
  • lepidlo,
  • farebné ceruzky

Menším deťom môžme pomôcť z veľkého farebného papiera vyrobiť štvorec, cca 20x20cm, rohy prehneme do stredu papiera, tak aby sa stretli – a máme základ obálky. Tí veľkí to zvládnu sami.

Aby sa predná strana, tam kde sa rohy stretávajú, nerozpadala a bola obálkou, môže dieťa nalepiť napr. vystrihnuté srdiečko (alebo akýkoľvek iný tvar) – upozornite poštmistra, že nemá prilepiť všetky 4 rohy na to srdiečko, pretože by sa obálka potom nedala už otvoriť. Na zadnú stranu môže dieťa vystrihnúť a nalepiť z farebného papiera rôzne obrázky (slniečko, slimák, kvetinka…) – tak ako to je na obrázku. Prípadne ešte domaľovať.

A majstrovská obálka je na svete!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Ako zabaviť dieťa doma? Je jar. Táto jar je výnimočná tým, že v nej oplývame časom. Zrazu je toho času...

Karanténne odporúčania v Bratislave bežia piaty deň, postupne sa sprísňujú na celom Slovensku aj v okolitých krajinách. Vyrovnávanie sa so...

Vypočítavanky, riekanky, pesničky… Väčšinu sme úspešne zabudli od čias škôlkarských. S deťmi však znova treba oprášiť staré znalosti, pretože nie...