Semiačkové obrázky

Veľké výhody tejto techniky sú, že dieťa si môže preskúmať, ako jednotlivé semiačka a korenia vyzerajú, voňajú a majú tvar. A navyše sa z jednoduchučkej kresby posypaním semiačkami stane umelecké dielo.

Semiačkové obrázky

Veľké výhody tejto techniky sú, že dieťa si môže preskúmať, ako jednotlivé semiačka a korenia vyzerajú, voňajú a majú tvar. A navyše sa z jednoduchučkej kresby posypaním semiačkami stane umelecké dielo. Obrázok menším deťom môžete predkresliť, tie väčšie si predlohu určite radi vytvoria samé.

Potrebujeme:

  • výkres,
  • ceruzku,
  • lepidlo (najlepšie tekuté, ktoré sa dá nanášať štetcom – napr. klasický Herkules),
  • semiačka a korenia „čo dom dal“

Prichystáme si do misiek semiačka (naozaj akékoľvek: čierne korenie, nové korenie, ovsené vločky, šošovica, fazuľa, sezam, kmín, majoránku, ryžu atď). Nakreslíme predlohu obrázku, potom buď necháme dieťa pracovať samé alebo mu pomáhame s nanášaním lepidla – obsypávať olepidlovanú plochu zvládne každý. A na záver patrične poobdivujeme malého umelca alebo umelkyňu, a hneď potom vytiahneme vysavač a povysávame všetko okolo.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Ako zabaviť dieťa doma? Je jar. Táto jar je výnimočná tým, že v nej oplývame časom. Zrazu je toho času...

Karanténne odporúčania v Bratislave bežia piaty deň, postupne sa sprísňujú na celom Slovensku aj v okolitých krajinách. Vyrovnávanie sa so...

Vypočítavanky, riekanky, pesničky… Väčšinu sme úspešne zabudli od čias škôlkarských. S deťmi však znova treba oprášiť staré znalosti, pretože nie...