Laktačné poradenstvo

Laktačné poradenstvo – individuálne poradenstvo pri dojčení s laktačnou poradkyňou Máriou Kopčíkovou . Rada Vám poskytnem konzultáciu v prípade problémov s dojčením alebo keď  si nie ste istá, či postupujete správne pri riešení prípadných problémov a len si chcete svoje informácie overiť.

Laktačné poradenstvo – v čase pandémie:

Mária Kopčíková

Certifikovaná laktačná poradkyňa (Česká laktační liga).

Rada Vám poskytnem konzultáciu v prípade:

 • Problémy s dojčením (bábätko sa odmieta prisať; máte pocit, že máte málo mliečka; máte naliate prsia, prípadne teplotu a na prsníku ste si nahmatali zatvrdlinu ….),
 • že vaše bábätko z akéhokoľvek dôvodu treba dokrmovať, môžeme konzultovať alternatívne spôsoby podávania mliečka,
 • že si nie ste istá, či postupujete správne pri riešení prípadných problémov a len si chcete svoje informácie overiť.

Konzultácie poskytujem:

 • pri osobnej návšteve, ktorá je platená a jej čas a dĺžka trvania závisia od našej vzájomnej dohody (nie každý problém sa dá riešiť telefonicky, v prípade, že je treba skontrolovať správne priloženie bábätka alebo polohy pri dojčení, je osobná návšteva veľmi dôležitá a dĺžka jej trvania je obvykle 60 – 90 minút. Na požiadanie mamičky sa jej však môžem venovať aj dlhší čas.) Osobné konzultácie poskytujem v Bratislave, Centre pre rodinu Kvapka.
 • telefonicky na čísle 0903 769708 – len pre klientky, ktoré už absolvovali osobnú konzultáciu. Inak telefonický kontakt slúži na dohovorenie konzultácie.

Poradenstvu pri dojčení sa venujem popri mojej práci v ambulancii a rodine, takže nie vždy som schopná telefón zodvihnúť.  Ak vám nemôžem zodvihnúť telefón, skúste zavolať neskôr. Na správy zaslané cez messenger reaguje zriedka, FB mi ich často nezobrazí.

Podmienky osobnej konzultácie v čase koronavírovej pandémie:

 • realizuje sa výhradne v priestoroch ambulancie CPR Kvapka – mame tzv. bezpodnetovú miestnosť, s minimom nábytku, ktorá je pravidelne dezinfikovaná.
 • poradenstvo je individuálne – vždy sa realizuje len s jednou rodinou/matkou a dieťaťom,
 • prichádzajúci klienti (vy) potrebujú mať ochranné rúška (ak nemáte, dostanete ich od nás).
 • laktačná poradkyňa používa ochranné rúško a jednorazové rukavice.
 • záujemcovia o LP môžu prísť len za podmienky, že nemajú cestovateľskú anamnézu, sú bez teploty, nekašlú, ani nevykazujú iné symptómy ochorenia koronavírusom (a spĺňajú všetky aktuálne platné podmienky).
 • vyššie uvedené podmienky spĺňa aj poradkyňa pri dojčení.
 • osobné konzultácie sa v tomto období realizujú po predošlej mailovej či telefonickej dohode s klientmi.

Cenník osobných konzultácií:

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...