Rýchlovky pre hostí

Recepty na rýchlovky pre hostí, ktorí prídu neohlásene.

Cesnaková pomazánka

Jeden cottage cheese + bambino, rozmiešať, pridať roztlačený cesnak a trochu soli.

Alternatíva: miesto cesnaku dáme posekanú pažítku.

Cestovinový šalát so šampiňónmi

Uvaríme cestoviny al dente, pridáme šampiňóny z konzervy alebo podusené. Zľahka vmiešame kyslú smotanu zmiešanú so soľou, korením styroch farieb, necháme odstáť v ľadnicčke.

Alternatíva: kyslú smotanu môžeme čiastočne zmiešať s majonézou, šalát môžeme obohatiť kukuricou z konzervy alebo postrúhaným tvrdým syrom.

Hot-dogy z lístkového cesta

Rýchla finta pre neohlásených hostí. Lístkové cesto rozmrazíme a rozvalkáme na obdĺžnik. Párky pokrájame na asi 3 cm dlhé kúsky a zabalíme do lístkového cesta. Poukladáme na papier na pečenie a pečieme na 200 stupňov do zlatista. Podávame horúce s kečupom a horčicou. Nalepšie je využiť cesto, ktoré nám zostane medzi kolieskami pri vyhrajovaní lekvárových taštičiek.

Kukuricovo – syrový šalát

Rozmiešame konzervu kukurice s postrúhaným syrom typu eidam (nie príliš výrazná chuť), dodáme kyslú smotanu (pôvodne majonéza, ale smotana stačí) dosolíme, a dochutíme čiernym mletým korením.

Lekvárové taštičky z lístkového cesta

Rýchla finta pre neohlásených hostí. Lístkové cesto rozmrazíme a rozvalkáme na obdĺžnik. Pohárom vykrajujeme kolieska cesta, ktoré po okrajoch potrieme vodou, do stredu dáme kúsok lekváru a zlepíme na formičke, alebo zavrieme ručne. Pokladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri 200 stupňoch do zlatista. Zbytky cesta môžeme znova rozvalkať alebo využiť na výrobu hot-dogov, alebo slimáčikov

Nivová pomazánka

Maslo a tavený syr rozšlaháme, pridáme postrúhanú nivu, trocha horčice, trocha cesnaku, rozmiešame. Môžeme podávať so soletkami alebo tortilami.

Sardinková pomazánka

Rozmiešame trocha masla a trocha taveného syra, pridáme sardinky, pokrájané kyslé uhorky a cibuľku, dosolíme, zamiešame (už nie mixérom ale ručne).

Slimáčiky z lístkového cesta

Rýchla finta pre neohlásených hostí. Lístkové cesto rozmrazíme a rozvalkáme na obdĺžnik. Naň poukladáme plnku a zrolujeme na roládu. Krájame na asi 1 cm hrubé koliečka, ktoré pokladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri 200 stupňoch do zlatista.

Overené kombinácie na plnku: šunka a tvrdý syr; niva; špenát podusený s cesnakom a syr; plesnivec; tvaroh s hrozienkami, citrónovou šťavou a vajíčkom.

Šalát z krabích tyčiniek

Krabie tyčinky nakrájať na kúsky, pridať postrúhané jablko, asi 20 dkg strúhaného eidamu a jeden biely jogurt (kto je moc štíhly, môže aj majonézu 😉 a najlepšie je keď postojí cez noc v chladničke.

Tuniakový šalát

Tuniak vo vlastnej šťave, nakrájané rajčiny na malé kocky, majonéza.

Dobrú chuť!!!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Recepty na rýchle pomazánky na desiatu pre deti, pre návštevu aj na zmenu rodinnej jednotvárnosti raňajok a večerí.

...