Rýchlovky pre hostí

Recepty na rýchlovky pre hostí, ktorí prídu neohlásene.

Cesnaková pomazánka

Jeden cottage cheese + bambino, rozmiešať, pridať roztlačený cesnak a trochu soli.

Alternatíva: miesto cesnaku dáme posekanú pažítku.

Cestovinový šalát so šampiňónmi

Uvaríme cestoviny al dente, pridáme šampiňóny z konzervy alebo podusené. Zľahka vmiešame kyslú smotanu zmiešanú so soľou, korením styroch farieb, necháme odstáť v ľadnicčke.

Alternatíva: kyslú smotanu môžeme čiastočne zmiešať s majonézou, šalát môžeme obohatiť kukuricou z konzervy alebo postrúhaným tvrdým syrom.

Hot-dogy z lístkového cesta

Rýchla finta pre neohlásených hostí. Lístkové cesto rozmrazíme a rozvalkáme na obdĺžnik. Párky pokrájame na asi 3 cm dlhé kúsky a zabalíme do lístkového cesta. Poukladáme na papier na pečenie a pečieme na 200 stupňov do zlatista. Podávame horúce s kečupom a horčicou. Nalepšie je využiť cesto, ktoré nám zostane medzi kolieskami pri vyhrajovaní lekvárových taštičiek.

Kukuricovo – syrový šalát

Rozmiešame konzervu kukurice s postrúhaným syrom typu eidam (nie príliš výrazná chuť), dodáme kyslú smotanu (pôvodne majonéza, ale smotana stačí) dosolíme, a dochutíme čiernym mletým korením.

Lekvárové taštičky z lístkového cesta

Rýchla finta pre neohlásených hostí. Lístkové cesto rozmrazíme a rozvalkáme na obdĺžnik. Pohárom vykrajujeme kolieska cesta, ktoré po okrajoch potrieme vodou, do stredu dáme kúsok lekváru a zlepíme na formičke, alebo zavrieme ručne. Pokladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri 200 stupňoch do zlatista. Zbytky cesta môžeme znova rozvalkať alebo využiť na výrobu hot-dogov, alebo slimáčikov

Nivová pomazánka

Maslo a tavený syr rozšlaháme, pridáme postrúhanú nivu, trocha horčice, trocha cesnaku, rozmiešame. Môžeme podávať so soletkami alebo tortilami.

Sardinková pomazánka

Rozmiešame trocha masla a trocha taveného syra, pridáme sardinky, pokrájané kyslé uhorky a cibuľku, dosolíme, zamiešame (už nie mixérom ale ručne).

Slimáčiky z lístkového cesta

Rýchla finta pre neohlásených hostí. Lístkové cesto rozmrazíme a rozvalkáme na obdĺžnik. Naň poukladáme plnku a zrolujeme na roládu. Krájame na asi 1 cm hrubé koliečka, ktoré pokladáme na plech vyložený papierom na pečenie. Pečieme pri 200 stupňoch do zlatista.

Overené kombinácie na plnku: šunka a tvrdý syr; niva; špenát podusený s cesnakom a syr; plesnivec; tvaroh s hrozienkami, citrónovou šťavou a vajíčkom.

Šalát z krabích tyčiniek

Krabie tyčinky nakrájať na kúsky, pridať postrúhané jablko, asi 20 dkg strúhaného eidamu a jeden biely jogurt (kto je moc štíhly, môže aj majonézu 😉 a najlepšie je keď postojí cez noc v chladničke.

Tuniakový šalát

Tuniak vo vlastnej šťave, nakrájané rajčiny na malé kocky, majonéza.

Dobrú chuť!!!

Môže sa Vám ešte páčiť...