Vyšetrenie školskej zrelosti – počas pandemických opatrení

Aktuálne v našej ambulancii pracujeme a ponúkame ako diagnostické, tak terapeutické služby.

Týka sa to aj škôl, školských zariadení a nástupu detí do prvého ročníka ZŠ. Pokiaľ máte v rodine dieťa, ktoré by malo v septembri 2023 nastúpiť do základnej školy, možno v tomto čase potrebujete overiť jeho/jej schopnosti a danosti pre tento významný životný míľnik. Ako rodič môžete mať pocit, že vaše dieťa je šikovné, zručné, výrečné. Prípadne naopak, môžete zvažovať, či naozaj zvládne všetky nároky kladené na malých prváčikov. Pre vstup do školy je dôležitých mnoho iných vecí.

Samotné testy môžu rodičom odhaliť rôzne súvislosti – informácie

Načo je dobré testovanie školskej spôsobilosti a ako sa realizuje?

V našej ambulancii aktuálne vykonávame diagnostiku školskej spôsobilosti. Vaše dieťa môžete na diagnostiku prihlásiť vyplnením tohto formulára. Budeme vás kontaktovať pre čo možno najskorší termín. Termíny aktuálne ponúkame na apríl 2022. Vyšetrenie je spoplatnené podľa platného cenníka ambulancie.

V prípade záujmu o predčasné zaškolenie dieťaťa si prosím na škole, kam plánujete vaše dieťa zapísať, vopred overte aktuálne potrebné náležitosti (s ohľadom na pandemickú situáciu – akceptáciu správy zo zdravotníckeho zariadenia).

Mária Kopčíková,  Testovanie školskej spôsobilosti

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

V posledných rokoch vnímame nárast požiadaviek rodičov (najmä) malých detí na včasnú diagnostiku autizmu, resp. posúdenie vývinovej úrovne dieťaťa.

...

Správny úchop je pre malého prváčika dôležitý, aby sa dobre naštartovala jeho školská dráha, aby nebol zbytočne unavený a prípadne...

Alebo aj nie blízkemu človeku … Hocikedy sa vám môže stať, že sa ocitnete v situácii, kedy bude potrebné, aby...