O tom, ako sa dobre naviazať s bábätkom …

Workshop pre nastávajúcich rodičov a rodičov s malými bábätkami. Budeme sa venovať vzťahovej väzbe, ktorá v posledných rokoch rezonuje čoraz viac nielen medzi odborníkmi, ale aj medzi rodičmi.

O tom, ako sa dobre naviazať s bábätkom …

… a ako rodičia môžu podporiť bezpečnú vzťahovú väzbu svojho dieťaťa a jeho emočnú odolnosť.

z cyklu Podvečery v Kvapke

S prichádzajúcou zimou sme pre Vás pripravili podvečery v našom Centre pre rodinu Kvapka venované častým témam – otáznikom rodičovstva.

Ste vítané/vítaní aj so svojimi deťmi. Tento workshop odporúčame do pozornosti nastávajúcich rodičov alebo rodičov malých bábätiek.

Prečo prísť:

Súčasní rodičia pomerne často čelia tlaku na výkon, v rôznych oblastiach. Najmä mamy. Mali by byť dobrými matkami, manželkami, kuchárkami, milenkami, dieťaťu skvelými animátorkami a podporovateľkami ich multi rozvoja. byť dokonalí.

Potom, tiež celkom často, v snahe o akúsi rodičovskú dokonalosť, rodičom nedôjde, čo to ich bábätko skutočne potrebuje pre svoje celoživotné emocionálne bezpečie.

Na našom podvečernom stretnutí sa dozviete:

  • Čo je kľúčové pre bezpečnú vzťahovú väzbu dieťaťa,
  • Ako malé dieťa vyjadruje svoje potreby a prečo by ich rodičia mali uspokojovať (a že ho tým nerozmaznáte),
  • Čo všetko ovplyvňuje váš rodičovský štýl a čo s tým môžete robiť,
  • Čo je tou „zázračnou“ ingredienciou, ktorá pomôže vášmu dieťaťu prekvitať.

S kým?

Stretnutie vedie Mgr. Zuzana Zimová, ktorá sa téme vzťahovej väzby venuje už mnoho rokov.

Kde a kedy?

Momentálne nemá termín, ak máte záujem, kontaktujte nás.

Prihlásenie:

Prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár, kapacita nášho centra je obmedzená.

Info pre rodičov s malými deťmi:  Počas tohto seminára nemáme možnosť babysitovania detí v samostatnej miestnosti. Na seminári sa bude hlavne hovoriť (trvá 3 hodiny), takže nebude príliš podnetný/zaujímavý pre dieťatko samotné. Skúste preto zvážiť, či by sa v danom čase, aj zohľadniac podvečernú únavu, vedelo vaše dieťatko zabaviť v miestnosti pri prednáške tak, aby nerušilo ostatných a nakoľko by to pre vás bolo rušivé, s ohľadom na vlastnú schopnosť sústredenia sa, alebo to nebude problém.

Cena:

Pri účasti rodičovského páru cena 39€ pre pár.

Prihlásenie

Kto je Zuzana Zimová

Vyštudovala špeciálnu pedagogiku, napriek tomu, že ju najskôr lákala matematika. S diplomom zo špeciálnej pedagogiky sa vydala ďalej smerom psychoterapie. Najviac ju oslovila katatýmno-imaginatívna psychoterapia, pretože využíva symboly a obrazové predstavy. Má ukončený výcvik v supervízii v ASSP.
Z teoretických východísk je jej najbližšia teória vzťahovej väzby, ktorá poskytuje mnoho odpovedí na otázku prečo fungujeme tak, ako fungujeme.
Pracovala v CPPPaP, v OZ Návrat s náhradnými rodinami, tiež ako metodička Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
Spolupracuje na projekte Tvoj Buddy. Aktuálne pôsobí v súkromnej praxi.

Podmienky účasti

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne/záujemcovia, ktorí zaplatia v stanovenom termíne poplatok. Tento poplatok slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou workshopu a je nevratný.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...