O tom, ako sa dobre naviazať s bábätkom …

Workshop pre nastávajúcich rodičov a rodičov s malými bábätkami. Budeme sa venovať vzťahovej väzbe, ktorá v posledných rokoch rezonuje čoraz viac nielen medzi odborníkmi, ale aj medzi rodičmi.

O tom, ako sa dobre naviazať s bábätkom …

… a ako rodičia môžu podporiť bezpečnú vzťahovú väzbu svojho dieťaťa a jeho emočnú odolnosť.

z cyklu Podvečery v Kvapke

S prichádzajúcou zimou sme pre Vás pripravili podvečery v našom Centre pre rodinu Kvapka venované častým témam – otáznikom rodičovstva.

Ste vítané/vítaní aj so svojimi deťmi. Tento workshop odporúčame do pozornosti nastávajúcich rodičov alebo rodičov malých bábätiek.

Prečo prísť:

Súčasní rodičia pomerne často čelia tlaku na výkon, v rôznych oblastiach. Najmä mamy. Mali by byť dobrými matkami, manželkami, kuchárkami, milenkami, dieťaťu skvelými animátorkami a podporovateľkami ich multi rozvoja. byť dokonalí.

Potom, tiež celkom často, v snahe o akúsi rodičovskú dokonalosť, rodičom nedôjde, čo to ich bábätko skutočne potrebuje pre svoje celoživotné emocionálne bezpečie.

Na našom podvečernom stretnutí sa dozviete:

  • Čo je kľúčové pre bezpečnú vzťahovú väzbu dieťaťa,
  • Ako malé dieťa vyjadruje svoje potreby a prečo by ich rodičia mali uspokojovať (a že ho tým nerozmaznáte),
  • Čo všetko ovplyvňuje váš rodičovský štýl a čo s tým môžete robiť,
  • Čo je tou „zázračnou“ ingredienciou, ktorá pomôže vášmu dieťaťu prekvitať.

S kým?

Stretnutie vedie Mgr. Zuzana Zimová, ktorá sa téme vzťahovej väzby venuje už mnoho rokov.

Kde a kedy?

Momentálne nemá termín, ak máte záujem, kontaktujte nás.

Prihlásenie:

Prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár, kapacita nášho centra je obmedzená.

Info pre rodičov s malými deťmi:  Počas tohto seminára nemáme možnosť babysitovania detí v samostatnej miestnosti. Na seminári sa bude hlavne hovoriť (trvá 3 hodiny), takže nebude príliš podnetný/zaujímavý pre dieťatko samotné. Skúste preto zvážiť, či by sa v danom čase, aj zohľadniac podvečernú únavu, vedelo vaše dieťatko zabaviť v miestnosti pri prednáške tak, aby nerušilo ostatných a nakoľko by to pre vás bolo rušivé, s ohľadom na vlastnú schopnosť sústredenia sa, alebo to nebude problém.

Cena:

Pri účasti rodičovského páru cena 39€ pre pár.

Prihlásenie

Kto je Zuzana Zimová

Vyštudovala špeciálnu pedagogiku, napriek tomu, že ju najskôr lákala matematika. S diplomom zo špeciálnej pedagogiky sa vydala ďalej smerom psychoterapie. Najviac ju oslovila katatýmno-imaginatívna psychoterapia, pretože využíva symboly a obrazové predstavy. Má ukončený výcvik v supervízii v ASSP.
Z teoretických východísk je jej najbližšia teória vzťahovej väzby, ktorá poskytuje mnoho odpovedí na otázku prečo fungujeme tak, ako fungujeme.
Pracovala v CPPPaP, v OZ Návrat s náhradnými rodinami, tiež ako metodička Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
Spolupracuje na projekte Tvoj Buddy. Aktuálne pôsobí v súkromnej praxi.

Podmienky účasti

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne/záujemcovia, ktorí zaplatia v stanovenom termíne poplatok. Tento poplatok slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou workshopu a je nevratný.

Môže sa Vám ešte páčiť...