Koláže

Koláž je lepenie detailov od zmysluplného celku. Jej výhodou je, že poskytuje základný tvar, štruktúru, s ktorou dieťa môže pracovať, aj keď ešte nemá odvahu či ochotu experimentovať s ceruzkou.

Koláže

Koláž je lepenie detailov od zmysluplného celku. Jej výhodou je, že poskytuje základný tvar, štruktúru, s ktorou dieťa môže pracovať, aj keď ešte nemá odvahu či ochotu experimentovať s ceruzkou. Na začiatok je najdôležitejšie naučiť dieťa pochopiť, že lepidlo sa dáva medzi lepený predmet a papier, nie na vrch obrázku, stôl či stoličku, alebo do úst. Cieľom je teda rovnako tvorivosť ako rozvoj jemnej motoriky.

Čo sa dá vyskúšať

  • Dajú sa kúpiť profesionálne sady rôznych vystrihnutých tvarov. Obzvlášť môžu potešiť hviezdičky, behajúce oči, drahokamy…
  • Zo zaujímavých obalov sa dajú povystrihovať základné tvary (trojuholníky, kolieska, štvorce, obdĺžniky), ale aj zaujímavé obrázky.
  • Vdačné sú pekné motívy zo servítok, ale ľahko sa trhajú.
  • Rozstrihať sa samozrejme dajú všetky nepotrebné katalógy a časopisy, niektoré obrázky sa zároveň dajú využiť na nácvik slovnej zásoby.
  • Väčšie deti necháme, nech si obrázky vystrihujú sami, tam už ide viac o výsledné dielo.

Prajem dobrú zábavu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Ako zabaviť dieťa doma? Je jar. Táto jar je výnimočná tým, že v nej oplývame časom. Zrazu je toho času...

Karanténne odporúčania v Bratislave bežia piaty deň, postupne sa sprísňujú na celom Slovensku aj v okolitých krajinách. Vyrovnávanie sa so...

Osievame múčku, Skáče žaba po blate, Prší, prší, len sa leje a ďalšie…

...