Pomoc, máme doma prváka

Tento workshop je určený rodičom prváčikov. Ak sa práve trápite nad prvými písmenami, počtami a slabikovaním písmen, ak vám úlohy trvajú nekonečne dlho a neobídu sa bez plaču, ak je nástup do školy miesto prelomovej zmeny nočná mora, tento kurz je práve pre vás!

Pomoc, máme doma prváka!

Tento workshop je určený rodičom prváčikov.

Ak sa práve trápite nad prvými písmenami, počtami a slabikovaním písmen, ak vám úlohy trvajú nekonečne dlho a neobídu sa bez plaču, ak je nástup do školy miesto prelomovej zmeny nočná mora, tento kurz je práve pre vás!

Prečo je pre vaše dieťa štart do školy taký ťažký?

Tempo, ktorým v dnešnej dobe beží práca v prvom ročníku, je vysoké a niekedy stačí „nestíhať“, a môžu sa prejaviť väčšie problémy (dieťa síce píše pekne, ale pomaly, nestíha sledovať aj svoju ruku, aj to, čo hovorí pani učiteľka … ).

Pre prváčikov môže prvá trieda požadovať príliš veľa zmien naraz. Rozmýšľate, ako dieťaťu pomôcť a zbytočne ho nepreťažovať? Ako zabrániť odporu zo školy?

Obsahová náplň workshopu:

  • Vývinové zákonitosti (na čo je dieťa pripravené a na čo nie).
  • Čo by dieťa malo vedieť pred vstupom do školy (v rôznych oblastiach).
  • Ako môžem pomôcť môjmu dieťaťu rozvíjať jednotlivé oblasti.
  • Čo môžem urobiť, ak mám podozrenie na nedostatky v jednotlivých oblastiach – intenzívna práca s dieťaťom.
  • Praktické pomôcky.

Kto vás bude sprevádza workshopom:

Mgr. Mária Kopčíková 

Štúdium psychológie (FiF UK) ukončila v roku 1998. Absolvovala dlhodobý psychoterapeutický výcvik v Psychoterapii zameranej na človeka (2001). Od roku 2009 je  zapísaná v registri Slovenskej komory psychológov a je tiež jej členkou.

Takmer 10 rokov pracovala v Centre pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie. Venovala sa najmä práci s deťmi a s celými triednymi kolektívmi (problémy v správaní a adaptácii na školu, či škôlku).

Od roku 2009 pôsobí v súkromnej praxi.

Pre koho je workshop určený

Pre rodičov detí vo veku od 6-7 rokov, ktoré nastúpili v septembri do školy, resp. navštevujú prípravný/nultý ročník, ale aj pre všetkých rodičov, ktorí chcú vedieť viac o nárokoch na deti v prvej triede, alebo majú dieťa so špecifickými potrebami.

Kde a kedy?

Termín konania: termín pripravujeme, v prípade záujmu nám napíšte (15:00 – 18:00)

Miesto konania: Centrum pre rodinu Kvapka, Bratislava – Polianky 5.

Maximálny počet účastníkov: 12

Prihlášky:

Mailom: kopcikova@dietaaja.sk

Na základe vašej prihlášky Vám pošleme dalšie informácie ako ku platbe za workshop, tak aj k organizácií workshopu samotného. Do prihlášky uvedte prosím „Prváci“.

Cena workshopu:

30 Eur (pri účasti 2 členov rodiny 45 EUR). V cene je pracovný materiál, drobné občerstvenie, projekčná technika, lektor.

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne, ktoré zaplatia kurzovné v stanovenom termíne. Táto suma je nevratná a slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. Uhradením poplatku vyjadrujete svoj súhlas s podmienkami účasti na kurze.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...