Vyberáme s deťmi strednú školu (a aj vysokú)

Workshop pre rodičov detí, ktoré stoja na prahu voľby povolania a výberu strednej (ale aj vysokej) školy. Ako táto voľba ovplyvní život vás a vašich detí?

Vyberáme s deťmi strednú školu …

… a možno váhame, ako rodičia môžu podporiť dieťa v správnej voľbe alebo kedy je vlastne ten správny čas uvažovať o budúcnosti.

z cyklu Podvečery v Kvapke

S prichádzajúcou zimou sme pre Vás pripravili podvečery v našom Centre pre rodinu Kvapka venované častým témam – otáznikom rodičovstva. Tento workshop dávame najmä do pozornosti rodičov 13 – 15 (18) ročných detí, ktorí riešia kedy a kde začať s voľbou povolania, výberom strednej školy a čo urobiť preto, aby táto voľba bola tá správna (a tiež, čo s tým, ak aj nebude…)

Prečo prísť:

Samotný výber strednej školy sa týka najmä žiakov v deviatom ročníku ZŠ. Sú tu však aj výnimky: napr. gymnáziá s 8-ročným štúdiom, ktoré prijímajú už žiakov so skončeným 5. ročníkom ZŠ, ako aj gymnáziá s bilingválnym 5-ročným štúdiom. Samostatnou skupinou sú mladí ľudia v 3. ročníkoch SŠ, ktorí si volia maturitné predmety a vyberajú vysoké školy.

Ako rodičia chceme vždy deťom len to najlepšie. Niekedy aj za cenu ich trvalého odporu a nepochopenia našich úmyslov. Niekedy to dobré chceme tvrdohlavo a nepočúvame, čo nám dieťa hovorí. Čo robiť?

Našim cieľom je pomôcť rodičom, aby mohli efektívne podporiť svoje dieťa pri voľbe štúdia a/ alebo povolania.

Na našom podvečernom stretnutí sa dozviete:

  • kedy je ideálny čas začať premýšľať o budúcnosti
  • ako identifikovať a podporiť záujmy dieťaťa
  • ako rozvíjať jeho osobnosť a schopnosti
  • aké sú možnosti, fáza získavania informácií, rozhovory s deťmi
  • duálne vzdelávanie, prepájanie s praxou
  • možnosti kontaktu so školou,  poradňami, kariérovými poradcami

S kým?

Stretnutie vedie Mgr. Mária Rippová, ktorá sa téme venuje vyše 20 rokov, pôsobí v poradenstve pre voľbu povolania a má reálne skúsenosti s umiestňovaním ľudí na trhu práce.

Kde a kedy?        12. 12. 2019          17:00 – 19:30

      Tieto stretnutia sú podporené Nadáciou Tatra banky.

Prihlásenie:

Prihláste sa prosím cez prihlasovací formulár, kapacita nášho centra je obmedzená.

Cena:   25€

Pri účasti rodičovského páru cena 39€ pre pár.

Prihlásenie

Kto je Mária Rippová

Vyštudovala odbor pracovná a organizačná psychológia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (1998).

Od ukončenia štúdia sa venuje problematike personálneho poradenstva v rôznych formách. Od 2001 vedie spoločnosť JOBPOINT, v ktorej zároveň pôsobí ako pracovný a organizačný psychológ, venuje sa poradenstvu v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Vlastní licenciu SKP, ktorej je zároveň členkou. V roku 2012 ukončila špecializačné štúdium pracovnej a organizačnej psychológie na SZU.

Podmienky účasti

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne/záujemcovia, ktorí zaplatia v stanovenom termíne poplatok. Tento poplatok slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou workshopu a je nevratný.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických...