Kurz prípravy na pôrod – 4 stretnutia

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických rád sa Vám pokúsime sprostredkovať jedinečnosť tejto životnej etapy a umožniť možno trocha viac spoznať samých seba i seba navzájom. Tento kurz prebieha dva týždne.

Môže byť Váš sprievodca tehotenstvom, prípravou na pôrod a šestonedelím.

Budeme pravidelne stretávať tri (až štyri) hodiny, v stabilnej zostave, na rovnakom mieste. Na všetkých stretnutiach sú vítaní partneri.

Postupne preberieme všetky dôležité témy, ale pokúsime sa tiež zodpovedať Vaše konkrétne otázky. Zostane čas aj na zdieľanie pocitov, nie len tých radostných, ale aj obáv, o ktorých sa nie vždy hovorí.

Kurz je interaktívny – zameraný nielen na informácie, ale aj na spoznávanie seba a získavanie praktických zručností, ktoré si môžete vyskúšať na bábikách. Všetky informácie získate aj v písomnej podobe, aby ste sa k nim kedykolvek mohli vrátiť.

Stretnutia budú prebiehať dva týždne, tri (až štyri) hodiny s prestávkou podľa potreby, od 14:00-18:00. Kurz sa uskutoční len pri minimálnom počte prihlásených záujemkýň (5).

Termín kurzu:  17. – 27. 7. 2023  Pre info o iných našich kurzoch pre tehotné kliknite sem.

Program stretnutí:

 1. Príprava na pôrod, pôrod a prirodzené metódy zvládanie bolesti pri pôrode – účasť partnerov vítaná –  (pondelok –  17. 7. 2023 – 14:00 – 18:00)
  žena v pokročilom tehotenstve: psychično – fyzično; čo by ste mali naplánovať, vedieť, nachystať; prirodzená príprava na pôrod, ako pôrod začína, kedy ísť do pôrodnice, príjem, čo sa deje pri pôrode v I., II. a III. dobe pôrodnej, prirodzené zvládanie bolesti, úlavové techniky a  úloha partnera pri pôrode…
 2. Môj pôrod a šestonedelie – účasť partnerov vítaná  (štvrtok – 20. 7. 2023  – 14:00-18:00)
  všetko, čo by ste sa ešte potrebovali spýtať k pôrodu, čo si zobrať do pôrodnice, organizácia šestonedelia v pôrodnici, najčastejšie komplikácie, starostlivosť o panvové dno
 3. Šestonedelie a dojčenie – účasť partnerov vítaná – (pondelok –  24. 7. 2023 – 14:00 – 18:00)
  Organizácia šestonedelia v domácom prostredí, pomoc a podpora partnera, starostlivosť o dieťatko, príprava na dojčenie, polohy pri dojčení, správne priloženie a predchádzanie poraneniu bradaviek, výživa dojčiacej matky, podpora tvorby mlieka, najčastejšie problémy a prevencia
 4. Príprava na bábätko, starostlivosť a život s bábätkom – účasť partnerov vítaná – (štvrtok – 27. 7. 2023  – 14:00-18:00)
  výbavička pre bábätko, život s bábätkom: tíšenie, zdvíhanie, nosenie, obliekanie, kúpanie…

Prihlásenie

Cena

Cena kurzu je 150 EUR, účasť partnera nie je podmienkou a je zadarmo.
Kurzy sa konajú v Centre pre rodinu Kvapka.

Kto vás bude sprevádzať kurzom:

Mgr. Mária Kopčíková

Poradenská psychologička a laktačná poradkyňa.

Mgr. Hana Celušáková, PhD.

Klinická psychologička, psychoterapeutka a dula.

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze:

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne, ktoré zaplatia v stanovenom termíne zálohu 35 EUR. Táto záloha je nevratná. Slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. V prípade neukončenia kurzu a vymeškania 2 a viac stretnutí zo zdravotných dôvodov, po predložení lekárskeho potvrdenia a po dohode, je možné nevyčerpanú časť presunúť na niektorý iný z našich kurzov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho medzi priateľmi

Podobné články

Program pre deti vo veku 5 – 7 rokov, ktoré v nasledujúcom šk. roku začnú navštevovať 1. ročník ZŠ alebo...

Kurz je určený pre tehotné maminy alebo páry, ktorým nevyhovuje stretávanie počas pracovného týždňa, alebo majú do pôrodu kratší čas....

V mimoriadnej situácií posledných mesiacov sme otestovali, že kurzy môžu byť veľmi prínosné aj v online podobe. Nech je doba...