Štvortýždňový kurz

Pozývame Vás na stretnutia, ktoré Vám pomôžu získať prehľad a istotu v príprave na pôrod a príchod bábätka. Okrem praktických rád sa Vám pokúsime sprostredkovať jedinečnosť tejto životnej etapy a umožniť možno trocha viac spoznať samých seba i seba navzájom. Tento kurz prebieha štyri týždne.

Môže byť Váš sprievodca tehotenstvom, prípravou na pôrod a šestonedelím.

Budeme pravidelne stretávať tri (až štyri) hodiny, v stabilnej zostave, na rovnakom mieste. Na  stretnutie o pôrode a dojčení zavoláme aj partnerov.

Postupne preberieme všetky dôležité témy, ale pokúsime sa tiež zodpovedať Vaše konkrétne otázky. Zostane čas aj na zdieľanie pocitov, nie len tých radostných, ale aj obáv, o ktorých sa nie vždy hovorí.

Kurz je interaktívny – zameraný nielen na informácie, ale aj na spoznávanie seba a získavanie praktických zručností, ktoré si môžete vyskúšať na bábikách. Všetky informácie získate aj v písomnej podobe, aby ste sa k nim kedykolvek mohli vrátiť.

Stretnutia budú prebiehať štyri týždne, tri (až štyri) hodiny s prestávkou podľa potreby, od 17:00 do 20:30 – 21:00. Kurz sa uskutoční len pri minimálnom počte prihlásených záujemkýň (4).

Pre aktuálne možné termíny online kurzov pre tehotné kliknite prosím sem.

Termín kurzu:  aktuálne nemá termín. Pre info o iných našich kurzoch pre tehotné kliknite sem.

Môžete sa prihlásiť. Pokiaľ máte termín pôrodu skôr, možno vaše predstavy naplní naša ponuka intenzívnych kurzov.

Cena kurzu je 125 EUR účasť partnera nie je podmienkou a je zadarmo.
Kurzy sa konajú v Centre pre rodinu Kvapka.

Kto vás bude sprevádzať kurzom:

Mgr. Mária Kopčíková

Poradenská psychologička a laktačná poradkyňa.

Mgr. Hana Celušáková

Klinická psychologička, psychoterapeutka a dula.

Prihlásenie

Podmienky účasti na kurze:

Do kurzu budú zaradené iba tie záujemkyne, ktoré zaplatia v stanovenom termíne zálohu 20 EUR. Táto záloha je nevratná. Slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzov. V prípade neukončenia kurzu a vymeškania 2 a viac stretnutí zo zdravotných dôvodov, po predložení lekárskeho potvrdenia a po dohode, je možné nevyčerpanú časť presunúť na niektorý iný z našich kurzov.

Program stretnutí:

 1. Príprava na pôrod, pôrod a prirodzené metódy zvládanie bolesti pri pôrode – účasť partnerov vítaná –  (utorok –  26.2.2021 – 17:00-21:00)
  žena v pokročilom tehotenstve: psychično – fyzično; čo by ste mali naplánovať, vedieť, nachystať; prirodzená príprava na pôrod, ako pôrod začína, kedy ísť do pôrodnice, príjem, čo sa deje pri pôrode v I., II. a III. dobe pôrodnej, prirodzené zvládanie bolesti, úlavové techniky a  úloha partnera pri pôrode…
 2. Môj pôrod a šestonedelie –   (utorok – 2.3.2021  – 17:00-20:30)
  všetko, čo by ste sa ešte potrebovali spýtať k pôrodu, čo si zobrať do pôrodnice, organizácia šestonedelia v pôrodnici, najčastejšie komplikácie, starostlivosť o panvové dno
 3. Šestonedelie a dojčenie – účasť partnerov alebo babičiek vítaná – (utorok – 9.3.2021 – 17:00-21:00)
  Organizácia šestonedelia v domácom prostredí, pomoc a podpora partnera, starostlivosť o dieťatko, príprava na dojčenie, polohy pri dojčení, správne priloženie a predchádzanie poraneniu bradaviek, výživa dojčiacej matky, podpora tvorby mlieka, najčastejšie problémy a prevencia
 4. Príprava na bábätko, starostlivosť a život s bábätkom – účasť partnerov vítaná – (utorok – 16.3.2021  –  17:00-20:30)
  výbavička pre bábätko, život s bábätkom: tíšenie, zdvíhanie, nosenie, obliekanie, kúpanie…

Prihlásenie

Môže sa Vám ešte páčiť...