Vyšetrenie školskej zrelosti – v čase karantény

Aktuálna situácia na Slovensku nám umožňuje len veľmi zľahka predikovať, kedy sa vrátime do „bežných koľají“. Kedy sa naplno obnoví činnosť poradenských zariadení, kedy budú môcť rodičia v prípade potreby a svojho záujmu využívať naše poradenské, či terapeutické služby.

Týka sa to aj škôl, školských zariadení a nástupu detí do prvého ročníka ZŠ. Pokiaľ máte v rodine dieťa, ktoré by malo v septembri 2021 nastúpiť do základnej školy, možno v tomto čase potrebujete ešte overiť jeho schopnosti a danosti pre tento významný životný míľnik. Aktuálne ste asi doma, deti do škôlky nechodia a zrejme sa nemáte koho spýtať na jeho názor.

Ako rodič môžete mať pocit, že vaše dieťa je šikovné, zručné, výrečné. Prípadne naopak, môžete zvažovať, či naozaj zvládne všetky nároky kladené na malých prváčikov. Pre vstup do školy je dôležitých mnoho iných vecí.

Samotné testy môžu rodičom odhaliť rôzne súvislosti – informácie

Načo je dobré testovanie školskej spôsobilosti a ako sa realizuje?

V našej ambulancii aktuálne vykonávame diagnostiku školskej spôsobilosti. Vaše dieťa môžete na diagnostiku prihlásiť vyplnením tohto formulára alebo mailom na kopcikova@dietaaja.sk. Budeme vás kontaktovať pre čo možno najskorší termín. Termíny budú k dispozícii cca od druhej polovice januára 2022.

V prípade záujmu o predčasné zaškolenie dieťaťa si prosím na škole, kam plánujete vaše dieťa zapísať, vopred overte aktuálne potrebné náležitosti (s ohľadom na pandemickú situáciu).

Mária Kopčíková,  Testovanie školskej spôsobilosti

Môže sa Vám ešte páčiť...